BİTKİ FİZYOLOJİSİ NOTLARI İNDİR ~ Netfikir.net

11 Ağustos 2010

BİTKİ FİZYOLOJİSİ NOTLARI İNDİR

Bilindiği Gibi Fizyoloji Organeller, Hücre Ve Dokular Ile Organ Ve Organizmaların Canlılığını Sağlayan Işlevlerini, Ilişkilerini Ve Cansız çevre Ile Etkileşimlerini Inceleyen Bilim Dalıdır. Bitki Fizyolojisi De Bu çerçevede Mikroalglerden Ağaçlara Kadar Tüm Bitkilerde Bu Konuları Araştırır.
Günümüzde Bilgi Birikiminin Ve Iletiminin çok Hızlı Artışı Nedeniyle Bilim Dallarının Sayılarındaki Artış Yanında Sürekli Yeni Ara Dalların Ortaya çıkması Sonucu Bilim Dalları Arasındaki Sınırları çizmek Zorlaşmış Ve Giderek Anlamını Yitirmeye Başlamıştır.
Fizyoloji Fizik Ve Kimya Ile Moleküler Biyoloji, Sitoloji, Anatomi Ve Morfoloji Ile Biyofizik, Biyokimya Verileri Ve Bulgularından Yararlanarak Tıp Ve Veterinerlik, Ekoloji Ve çevre, Tarım Ve Ormancılık Ile Farmasi Ve Gıda, Kimya Mühendisliği Gibi Uygulamalı Bilimlerrindeki Gelişmeler Için Altyapı Sağlamaktadır.
Bitki Fizyolojisi De Bitkilerle Ilgili Olan Konularda Aynı şekilde çalışarak.diğer Temel Ve Uygulamalı Bilimlerin Gelişmesine Katkıda Bulunmaktadır. Uzunca Bir Süre önce Fizyoloji Ile Biyokimyanın Konuları Arasındaki Sınır Netliğini Kaybetmiştir. Giderek Diğer Bilim Dalları Ile Aradaki Sınırlar Da Bilgibirikiminin Artışı Sonucunda Zayıflayacaktır.


0 YORUM:

:)) ;)) ;;) :D ;) :p :(( :) :( :X =(( :-o :-/ :-* :| 8-} :)] ~x( :-t b-( :-L x( =))

Yorum Gönder

NetFikir.Net Size İnternetten En Güvenilir ve En Pratik Bilgileri Sunmak İçin Düzenlenmiş Bir Web Platformudur. İstek, Öneri ve Eleştirilerinizi Hiç Çekinmeden İfade Edebilir, Sizde Sitemizde Yazar Olabilirsiniz. Ücretsiz Sizinde Bir Web Siteniz Olsun! Web Sitenizin Olmasını İstiyorsanız veya NetFikir Ailesine Katılarak Sizde Yazar Olmak İstiyorsanız Bu Alanımızdan Görüşlerinizi Yazarak Bize Ulaştırabilirsiniz. Güzel Yorumlarınızı Bekliyoruz!Netfikir.net Size ve Tüm Sevdiklerinize İyi Günler Diler...

 

Ana Sayfa | Bilgisayar | Genel | İnternet | Oyun Ve Eğlence | Tv,Müzik Ve Sinema

Netfikir.net |Copyright 2009 Design by pORDOwoLL | Sponsor : Google.Com
Rating , 10 out of 10 based on 250 ratings