OSSde Yanlis Tercih Yapmayin ~ Netfikir.net

24 Temmuz 2009

OSSde Yanlis Tercih Yapmayin

Anadolu Eğitimciler Derneği (Aneder) Öğrencilerin Yanlış Tercihten Dolayı İstemediği Bölüme Gitmesi veya Üniversiteye Yerleşememesi Durumunu Önlemek Amacıyla 'Ücretsiz Tercih Masası' Oluşturdu.

ANEDER, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) tercihleri ile birlikte gönüllü tercih masası oluşturdu. Oluşturulan tercih masasının amacı olarak ifade edilen; öğrencilerin doğru tercih yapmaları ve geçmişte yaşanan sıkıntıları yaşamamalarını engellemeyi amaçlanıyor.

Erzurum'da da eğitim seviyesinin bu yıl arttığını hatırlatan ANEDER Başkanı Naci Haliloğlu, ÖSS'ye giren ve belli bir puan alarak tercih yapma şansı yakalayan öğrencilerin yanlış tercih mağduru olmaması için böyle bir uygulama başlattıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin geçmişte ailesinin ve çevresinin etkisinde kalarak yanlış tercihlerde bulunabildiğine dikkat çeken Haliloğlu, öğrencilerin bu olumsuzluklarla karşılaşmaması adına gönüllü eğitimcilerden oluşan bir kadroyla bu uygulamayı başlattıklarını kaydetti.

Oluşturulan masada öğrencilere her tür imkanın sağlandığını vurgulayan Haliloğlu, öğrencilerin bu hizmeti hafta sonları dahil tercihlerin son gününe kadar 10:00-17:00 arasında ve 0442 234 04 14 numaralı telefondan da alabileceğinin altını çizdi.

Öğrencilerin kimi zaman yüzdelik dilim yanlışlıklarından dolayı da boşta kalabildiğine dikkat çeken Haliloğlu, tercih konusunda yardım almak isteyen herkese her tür yardıma hazır olduklarının altını çizdi.

Bu hizmeti 12 uzman rehber öğretmen tarafından ücretsiz verdiklerini vurgulayan Haliloğlu, eğitimdeki başarılara kendilerinin de bu şekilde katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

Derneğin kuruluşu ve faaliyetleri ile ilgili de bilgiler veren ANEDER Yönetim Kurulu üyesi Cevdet Akdağ ise dernek olarak çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Oluşturulan tercih masasının da bu faaliyetler kapsamında gerçekleştirildiğini vurgulayan Akdağ, derneklerine üye yaklaşık 500 gönüllü eğitimci olduğunu ifade etti.

Önceki isimlerinin Erzurum Öğretmenler Derneği (ERÖĞDER) olduğunu söyleyen Akdağ, bunun sınırlayıcı olduğunu ve kapsamını genişletmek amacıyla tüzükte değişiklik yaptıklarının altını çizdi.

Derneğe üye eğitimciler tarafından oluşturulacak projeler için AB Hibe Fonlarından daha fazla yararlanmayı da hedeflediklerinin altını çizen Akdağ, bu şekilde kapsamlarının daha genişlediğini ve tüm eğitimcilerin derneklerine üye olabileceğini vurguladı.

Haberler.Com, CİHAN Haber Ajansı Abonesidir


0 YORUM:

:)) ;)) ;;) :D ;) :p :(( :) :( :X =(( :-o :-/ :-* :| 8-} :)] ~x( :-t b-( :-L x( =))

Yorum Gönder

NetFikir.Net Size İnternetten En Güvenilir ve En Pratik Bilgileri Sunmak İçin Düzenlenmiş Bir Web Platformudur. İstek, Öneri ve Eleştirilerinizi Hiç Çekinmeden İfade Edebilir, Sizde Sitemizde Yazar Olabilirsiniz. Ücretsiz Sizinde Bir Web Siteniz Olsun! Web Sitenizin Olmasını İstiyorsanız veya NetFikir Ailesine Katılarak Sizde Yazar Olmak İstiyorsanız Bu Alanımızdan Görüşlerinizi Yazarak Bize Ulaştırabilirsiniz. Güzel Yorumlarınızı Bekliyoruz!Netfikir.net Size ve Tüm Sevdiklerinize İyi Günler Diler...

 

Ana Sayfa | Bilgisayar | Genel | İnternet | Oyun Ve Eğlence | Tv,Müzik Ve Sinema

Netfikir.net |Copyright 2009 Design by pORDOwoLL | Sponsor : Google.Com
Rating , 10 out of 10 based on 250 ratings